Tania przeprowadzka – 4 rzeczy, o których musisz pamiętać

Zmiana miejsca zamieszkania i przewiezienie swoich rzeczy to jedno z najtrudniejszych zadań. Przeprowadzka wcale nie musi być uciążliwa, wystarczy się do niej mądrze przygotować. Pozbędziemy się przy tym stresu, zamieszania i zmęczenia. Jak zorganizować przeprowadzkę by była ona jak najmniej uciążliwa i poszła sprawnie? Oto poradnik do przeprowadzki, z którego dowiesz się, o czym warto pamiętać w trakcie.

Wyrzuć, posegreguj i włóż w kartony

Gdy już zapadnie decyzja o przeprowadzce, każdego dnia powoli pozbywaj się systematycznie rzeczy, które nie są już potrzebne. Zbieractwo to cecha każdego z nas. Jeśli uważasz, że niektóre rzeczy są jeszcze dobre, lecz niepotrzebne, możesz je wystawić na portal ogłoszeniowy i sprzedać, lub oddać osobom potrzebującym. Najgorsze w przeprowadzkach są małe elementy, które warto posegregować i powkładać do kartonów. Taki system przechowywania będzie pomocny przy wypakowywaniu się w nowym miejscu.

Wyjedz wszystkie zapasy żywnościowe, zużyj mąkę, cukier czy sól. Ich przewożenie do nowego mieszkania jest zbędne, a kumulacja tych rzeczy jedynie zabiera miejsce. Drobne i nieco większe elementy umieść w kartonach, które zdobyć możesz w sklepach. Zabezpiecz je folią i podpisz, co się w nich znajduje. Pościel, koce czy poduszki możesz umieścić w workach próżniowych, zabierają wtedy mniej miejsca.

Przeprowadzka – od czego zacząć planowanie?

Pakowanie zacznij od najmniej potrzebnych rzeczy, typu książki czy dokumenty oraz bibeloty. Następnie rozpocznij pakowanie ubrań, jeżeli wiszą na wieszakach, pakuj razem z nimi. Poskładane ubrania układaj ciasno i zaznaczaj, do kogo należą. Wygospodaruj jeden pokój, w którym będziesz przechowywać spakowane rzeczy, najlepiej, gdyby był on umiejscowiony jak najbliżej drzwi wejściowych. Na samym końcu zabierz się za opróżnianie kuchni łazienki. Talerze i kubki zabezpieczaj gazetami, by nie zostały uszkodzone podczas transportu.

Wynajmij firmę od przeprowadzek

Jeśli nie masz czasu na pakowanie i znoszenie przedmiotów, możesz powierzyć swoje rzeczy osobiste firmie od przeprowadzek. Dokładnie zapakują, rozłożą, a następnie złożą meble. Bezpiecznie zapakują rzeczy do auta i przywiozą we wskazane miejsce, wraz ze wniesieniem. Wszystkie przedmioty, sprzęty, ubrania, zdjęcia, dokumenty czy meble zabezpieczają za pomocą kartonów, folii, koców oraz specjalnych wiązań. Masz pewność, że w trakcie zmiany miejsca nic się nie zgubi, ani nie zniszczy.

Pamiętaj o bezpiecznym przewozie mebli i sprzętów RTV

Przed wyniesieniem lodówki, dokładnie ją rozmroź i wyciągnij szklane półki, Zaklej drzwi taśmą klejącą. Sprzęty AGD najlepiej przewozić na stojąco. Przed wyniesieniem pralki z mieszkania należy wypuścić wodę z węża, aby nie wylała się w trakcie przenoszenia. Większość pralek posiada śruby transportowe, które zabezpieczają bęben w trakcie transportu. Jeśli takie posiadasz, zamontuj je. Pamiętaj, aby sprzęty RTV i AGD nigdy nie przewozić luzem, najlepiej w oryginalnych opakowaniach. Po wniesieniu do nowego miejsca warto odczekać kilka godzin przed ich ponownym włączeniem.

Duże meble, takie jak szafy, komody i łóżka, warto rozmontować przed wyniesieniem. Najpierw posegregować wszystkie śrubki i kołki, umieścić je w woreczkach, a następnie zabezpieczyć folią elementy, aby nie doprowadzić do zarysowań, czy zadrapań.