Magazynowanie mebli na czas remontu – gdzie to zrobić?

Często podczas remontu lub przeprowadzki zastanawiamy się, gdzie przechować meble, dopóki wszystkie prace w mieszkaniu nie zostaną skończone. Takie miejsce musi umożliwiać łatwe umieszczenie w nich gabarytów i równie sprawne zabranie. Ponadto – powinno być odpowiednio strzeżone oraz zabezpieczone. Obecnie istnieje wiele firm, które oferują magazynowanie mebli na czas przeprowadzki lub remontu, duża część z nich to przedsiębiorstwa zajmujące się także samą organizacją przeprowadzek.

Magazynowanie na krótki i długi termin – do kogo się zwrócić?

Okres czasu, jaki zajmuje remont lub przeprowadzka, bywa bardzo zróżnicowany. Prace wykończeniowe, remontowe, a także przygotowanie wszystkich pomieszczeń może być procesem krótkim – jednak zdarzają się również opóźnienia, często w wyniku zupełnie nieprzewidywalnych wydarzeń.

Przez cały ten czas musimy zadbać o to, aby nasze meble były przechowywane w odpowiednich warunkach. Osłonięte od czynników takich jak wilgoć, słońce czy skrajne temperatury. Co więcej, muszą być zabezpieczone przed kradzieżą lub zniszczeniem. Najlepszą decyzją w takiej sytuacji, będzie zwrócenie się do przechowalni, która zajmie się magazynowaniem mebli na czas przeprowadzki czy remontu. Warto również zapytać o taką usługę w firmie, która pomaga nam przy przeprowadzce – o ile oczywiście takową zatrudniamy. Może się zdarzyć, że korzystając z kompleksowej obsługi, otrzymamy atrakcyjny upust na poszczególne usługi. Profesjonalne przechowalnie oferują zarówno magazynowanie na długi, jak i krótki termin. Możemy również liczyć na elastyczność w razie niespodziewanego przedłużenia się prac remontowych.

Ile kosztuje magazynowanie mebli na czas przeprowadzki?

Ceny magazynowania mebli na czas przeprowadzki różnią się od siebie. Głównym czynnikiem, który decyduje o kosztach, jest tutaj oczywiście powierzchnia magazynowa, jaką wynajmujemy. Druga kwestia to okres czasu. Magazynowanie na krótki termin, będzie miało stosunkowo wysoką cenę za dobę. Analogicznie – w przypadku magazynowania w długim terminie, koszt dobowy z pewnością znacznie zmaleje.

W przypadku krótkookresowego wynajmu powierzchni magazynowej musimy liczyć się z kosztami ponad 100 złotych za dobę. Jeśli zaś chodzi o dłuższy okres czasu – jest to całkowicie uzależnione od indywidualnych ustaleń z konkretną firmą.

Jakie są alternatywy dla przechowalni mebli?

Czasami jednak – ze względu na ograniczony budżet, brak dostępności lub jeszcze inne czynniki – musimy zdecydować się na wybór alternatywnego rozwiązania. Możemy magazynować meble na czas przeprowadzki lub remontu, na przykład w wynajętym garażu czy kontenerze. Musimy jednak liczyć się z tym, że w ich przypadku nasze dobra nie będą tak dobrze zabezpieczone, jak w przypadku profesjonalnej przechowalni. Jeśli jednak potrzebujemy składu na dzień lub dwa – wynajęcie garażu lub kontenera z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić nieco pieniędzy. Jeśli zaś chodzi o magazynowanie na długi termin, zdecydowanie lepiej jest zgłosić się do przechowalni.