Skuteczna dezynfekcja

Czy prowadzisz sklep? A może pracujesz w przychodni i zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie zdezynfekować pomieszczenie? Skorzystaj z bramki do dezynfekcji. Jak działają? O tym poniżej.
Bramka do dezynfekcji to kurtyna. Za jej pomocą proces odkażania jednej osoby trwa tylko 5 sekund. Dzięki temu w ciągu 60 minut może zostać zdezynfekowanym aż około 600 osób.  Urządzenia odkażają odzież, akcesoria, oraz skórę osób, które przechodzą przez bramkę. Proces odkażania jest automatyczny.

Jak działa bramka do dezynfekcji?

Proces odkażania przebiega bezdotykowo. Rozpoczyna się kiedy, fotokomórka namierza osobę zbliżającą się do niej. Następnie uruchamiają się dysze, które wytwarzają mgiełkę. Zraszają obiekt i wykorzystują płyn o właściwościach silnie odkażających. Płyn nie ma zapachu ani koloru, jest bezpieczny dla skóry oraz odzieży. Nie powoduje żadnego podrażnienia skóry, dróg oddechowych, oczu, czy też alergii.

Gdzie można postawić bramkę do dezynfekcji?

Bramka doskonale sprawdzi się w miejscach przestrzeni publicznej: w biurach, przychodniach, na halach sportowych, w urzędach, na lotniskach, galeriach handlowych, jak i na parkingach. Można ją postawić także wewnątrz. Nadają się wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi i jest zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii oraz wirusów.

Jaki środek warto wykorzystać do dezynfekcji osób za pomocą bramki odkażającej?

W trakcie dezynfekcji polecane jest korzystanie ze srebra koloidalnego. To drobne cząsteczki srebra zawieszone w cieczy. Mają niewielki rozmiar, dzięki temu podczas procesu filtracji nie są usunięte. Są niewidoczne gołym okiem. Dzięki swoim właściwościom mogą służyć jako środek do odkażania. Srebro koloidalne przyczepia się do białek na ścianach komórkowych bakterii i uszkadza ich błony komórkowe.

Jakie zastosowanie ma srebro koloidalne?

Srebro koloidalne oprócz wykorzystania jako środek do odkażania, użyteczne jest również w okulistyce w formie kropli do oczu, jak i maści przeznaczonych do leczenia spojówek. Używane jest również w dermatologii w postaci środka na oparzenia czy też do trudno gojących się ran.

Czy różni się dezynfekowanie za pomocą kurtyny od ozonowania?

Ozonowanie jest zupełnie inną metodą odkażania. Podczas ozonowania wykorzystywane są cząsteczki ozonu. Wchodzą one w reakcję ze związkami organicznymi, które są szkodliwe dla ludzkiego organizmu tak samo jak pleśń, grzyby, drobnoustroje. W trakcie ozonowania giną wszystkie szkodliwe związki, a pozostaje delikatny zapach, który zbliżony jest do zapachu po burzy. Ozonowanie jest wykorzystywane do dezynfekowania pomieszczeń wewnątrz oraz budynków na całkowitej przestrzeni. Natomiast dezynfekowanie za pomocą kurtyny jest procesem przeprowadzanym w określonym miejscu. Zarówno ozonowanie i odkażanie bramką do dezynfekcji skutecznie odkaża. Sprawiają, że lepiej się oddycha, a problemy zdrowotne dokuczają zdecydowanie mniej. Z ozonowania warto skorzystać, kiedy mieszkanie wynajmowane albo kupione, nie było używane przez dłuższy czas, pomieszczenie było zagrzybione, w mieszkaniu często pali się papierosy. Warto skorzystać z ozonowania również wtedy, gdy w mieszkaniu ma pojawić się noworodek, osoba chora albo osoba z alergią. Ozonowanie może być przeprowadzane w odstępach czasowych, natomiast odkażanie za pomocą kurtyny do dezynfekowania może być prowadzone przez cały czas. Nie ma żadnych ograniczeń. Poza tym, podczas ozonowania nie mogą w pobliżu przebywać ludzie ani zwierzęta. W przypadku dezynfekowania za pomocą bramek do odkażania wewnątrz pomieszczenia mogą przebywać ludzie.

Gdzie dostępna jest usługa odkażania za pomocą bramek do dezynfekcji?

Firma Compensus zawiera w swojej ofercie bramki do dezynfekcji oraz sprzęt wspomagający górnictwo, oraz konstrukcje stalowe. Przygotowaniem produktów zajmuje się kadra z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zaprojektowane są tak, aby spełniały wysoki poziom bezpieczeństwa, sprawności oraz niezawodności. To sprawia, że jakość sprzętów jest doceniona zarówno w Polsce, jak i za granicą.