garaż

Rodzaje bram garażowych – jaką wybrać?

Nie codziennie poszukuje się bramy garażowej. Jeśli więc wydaje Ci się, że wiesz, czego się spodziewać, kupując nowy egzemplarz, może spotkać Cię niemałe zaskoczenie. W dzisiejszych czasach modele są o wiele lepiej przystosowane do pracy, posiadają lepszą izolację oraz są zdecydowanie mocniejsze. Nie potrzebują też tak częstych napraw jak kiedyś. Warto także wspomnieć o sporej różnorodności, jeśli chodzi o materiały czy sposób wykonania. Jeśli zamierzasz dokonać zakupu tego urządzenia, warto, abyś najpierw dowiedział się nieco więcej na temat aktualnie montowanych modeli bram garażowych.

Jaki materiał wybrać, jeśli chodzi o bramę garażową?

1. Stal

Spora część nowszych bram garażowych jest wykonana ze stali w towarzystwie izolacji ze sztywnej pianki. Metal ten stanowi najmocniejszy materiał do tego celu. Większość modeli bram produkowana jest z wytłoczonym wzorem lub gładkim wykończeniem. Przeważnie gwarancja oscyluje w granicach 10 lat, a wydłużona żywotność nie stanowi niczego niezwykłego. Ich cena może być spora, jednak jest w pełni adekwatna do zapewnianej jakości.

2. Drewno

Drewniane bramy garażowe to nadal dość częsty widok ze względu na wysoką estetykę tego materiału. Mówiąc jednak o tego typu modelach, nie sposób nie wspomnieć o konieczności odpowiedniej konserwacji tworzywa. Bramy są często wykonane z daglezji. Typowa gwarancja na egzemplarze wykonane w fabryce wynosi jeden rok. Istnieje jednak wiele niestandardowych modeli, które są obsługiwane przez okres około 15 lat.

3. Plastik

Plastikowe bramy garażowe są dość nowe na rynku i mogą nie przypaść do gustu każdemu, kto obecnie szuka idealnej opcji dla siebie. Zawierają one dodatki odporne na promieniowanie UV, dlatego wersje w jasnych kolorach wykazują większą odporność na blaknięcie. Polietylenowe bramy są wykonane z tego samego tworzywa sztucznego o dużej gęstości, które wykorzystuje się do produkowania wyściółek w ciężarówkach. Niejeden model jest wykonany z kolorowego PVC, dzięki czemu oferuje spory wybór wzorów paneli, które znacznie wykraczają poza podstawowy prostokąt. Zazwyczaj plastikowe bramy objęte są 20-letnią gwarancją, która często może zostać przedłużona.

Jak dokonać wyboru najlepszej bramy garażowej?

Brama garażowa może stanowić dekorację przedniej części domu. Wiele renomowanych firm oferuje mnóstwo korzystnych opcji. W kwestii wizualnej warto polegać jedynie na własnych preferencjach oraz dopasowaniu bramy do aranżacji domu. Natomiast, gdy mowa o maksymalnej funkcjonalności wybieranego modelu, to wtedy warto skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą. Zacznij od wykonania telefonu w miejsce, gdzie zamierzasz dokonać zakupu bramy i umów się na wstępną konsultację z ekspertem, który pomoże Ci dobrać odpowiedni egzemplarz. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to jedyną pozostałą kwestią będzie już tylko montaż zakupionego modelu. Pamiętaj, że nie warto się spieszyć i szukać najtańszych rozwiązań, gdyż może okazać się po jakimś czasie, że brama garażowa w promocyjnej cenie nie spełnia swojej roli.

Wsparcie merytoryczne wpisu zapewnił nam bramy garażowe w Kołobrzegu.