poddasze

Ocieplenie poddaszy pianką – zalety

Staranne ocieplenie poddasza pozwala oszczędzić sporo pieniędzy w sezonie grzewczym. Jest jednym z filarów utrzymania stałej temperatury przez cały rok. Wykorzystanie piany sprawia, że uzyskujemy pożądany efekt w całkiem niskiej cenie i nie musimy obawiać się coraz wyższych cen gazu i węgla. Dlaczego warto wybrać ocieplenie pianką, a nie np. wełną mineralną? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy wpis.

Dlaczego warto wybrać ocieplenie w formie pianki?

Pianka jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, które z roku na rok coraz bardziej wypycha z rynku wełnę mineralną. Można nią ocieplić poddasze bardzo szczelnie. Pianka zapewnia brak mostków termicznych i całkiem korzystne ceny, które sprawiają, że jej popularność stale rośnie. Bardzo ważną zaletą tego rozwiązanie jest szybkość prac. Układanie izolacji z wełny mineralnej trwa przeważnie kilkanaście dni, a pianką cały proces wykonać można w kilka godzin. To więc nie tylko oszczędność pieniędzy w sezonie grzewczym, ale także błyskawiczne ocieplenie poddasza skośnego bez zbędnych mostków termicznych.

Pianka do poddaszy aplikowana jest specjalnym urządzeniem pod wysokim ciśnieniem, co sprawia, że dotrze w każdy zakamarek pokrycia dachowego. Dzięki temu uzyskujemy szczelną, jednolitą powłokę, która chroni nasz dom przed uciekaniem ciepła. Bardzo ważną zaletą pianki jest też fakt, iż posiada znakomite parametry termoizolacyjne. Materiał ten bardzo często przewyższa parametrami wełnę, a dodatkowo jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia już kilka godzin po wyschnięciu. Pianka nie pyli i jest bardzo prosta w układaniu. Jedyną jej wadą jest fakt, że nie można jej nakładać samodzielnie. Jeśli interesuje Cię profesjonalne ocieplenie poddaszy – Głogów jest miastem, gdzie bez trudu znajdziesz fachowców od pianki.

Ocieplenie poddaszy – Głogów, jak wygląda proces montażu?

Układanie pianki na dachu skośnym jest zajęciem wymagającym odpowiedniego doświadczenia, ale również zabezpieczenia. Opary piany w formie niezaschniętej są szkodliwe dla zdrowia, dlatego osoba zajmująca się takimi pracami wykonuje swoje obowiązki w specjalnym kombinezonie. Ma też do dyspozycji maskę zapewniającą dostęp świeżego powietrza. Ocieplanie poddaszy Głogów z wykorzystaniem pianki jest całkowicie bezpieczne dla domowników już na drugi dzień po aplikacji. Do czasu całkowitego wyschnięcia lepiej nie wchodzić więc na poddasze.

Bardzo ważne, by przed nałożeniem pianki przygotować na poddaszu stelaż pod płyty G/K, który umożliwi uzyskanie ładnej powierzchni sufitu. Jest to o tyle ważne, że po stwardnieniu pianki nie mamy fizycznego dostępu do drewnianych krokwi, co uniemożliwia mocowanie uchwytów. Jeśli wcześniej przygotowaliśmy stelaż, wystarczy złożyć go ponownie po nałożeniu pianki, ułożyć folię izolacyjną i przejść do płytowania. Cały proces ocieplania połączony z wykonaniem suchej zabudowy zajmie w tym przypadku zdecydowanie mniej czasu, niż gdybyśmy zdecydowali się na ocieplanie poddasza wełną mineralną lub twardym styropianem.