Na czym polega obróbka skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem CNC w ostatnich latach stała się coraz bardziej popularna. Przede wszystkim dzięki umiejętności obsługi maszyn można zarobić naprawdę dobre pieniądze, a i też potrzeby klientów stają się coraz większe. Sprawdź, na czym polega obróbka skrawaniem!

Czym jest obróbka skrawaniem CNC?

Obróbka CNC to rodzaj skrawania polegającego na precyzyjnym kształtowaniu metali i nie tylko, bo również wielu innych materiałów jak szkło czy plastik. Warstwy płyt materiałowych zostają zamienione na wióry, tym samym można dopasować kształt określonego przedmiotu zgodnie z określonymi wytycznymi. Maszyny, za pomocą których odbywa się skrawanie, takie jak tokarka czy wiertarka, potrafią idealnie stworzyć coś, co będzie zachowywać parametry i przedmioty będące jej efektem, mogą być wykorzystywane nie tylko w branży produkcyjnej, ale również w informatycznej czy też medycznej. Proces jest bardzo precyzyjny i minimalna pomyłka może sprawić, że cała partia wyprodukowanych przedmiotów może się okazać bezużyteczna

Jak wygląda proces obróbki CNC?

Proces obrabiania jak już wspomnieliśmy, polega na przetworzeniu określonego materiału w przedmiot o danym kształcie i charakteryzuje go ogromna precyzja. Samo przerabianie odbywa się za pomocą zaprogramowanych maszyn wyposażonych w narzędzia jak noże czy dłuta. Dzięki maszynom jesteśmy w stanie dokładnie wykonać zaplanowany kształt zgodny z naszym projektem. Pamiętajmy, że do wykonania określonego przedmiotu jest potrzebna określona maszyna, która w zależności od materiału wykona nasze założenia. Proces odbywa się zazwyczaj za pomocą specjalnych programów komputerowych, które są w stanie powtarzać określone czynności i tworzyć przedmioty według planu.

Wyróżniamy takie etapy jak:

  • frezowanie – odbywa się za pomocą stacjonarnego narzędzia usuwającego materiał z przedmiotu, który się obraca
  • toczenie – odbywa się za pomocą obrotowego narzędzia, które usuwa materiał
  • wiercenie – proces polegający na odpowiednim stworzeniu otworów za pomocą wiertła

Metody obróbki skrawaniem CNC

Obróbka ścierna to jedna z najbardziej popularnych metod, polegająca na tym, że szlifujemy przedmioty mechanicznie za pomocą ściernicy. Umożliwia to nadanie odpowiednio gładkiego kształtu przedmiotowi

Metoda wiórowa zakłada usuwanie większej ilości materiału za pomocą frezarki i stosuje się ją podczas wywiercania otworów. Metoda wiórowa, zwana też obróbką obwiedniową jest wykorzystywana zazwyczaj przy produkcji kół zębatych.

Metoda erozyjna jest zdecydowanie inna niż poprzednie. Za pomocą tzw. erozji usuwa się bardzo drobne fragmenty materiału poprzez ultradźwięki.

Dlaczego warto korzystać z obróbki skrawaniem CNC w Koder?

Firma Koder zajmuje się już obróbką materiałów w Mielcu od ponad 20 lat. Doświadczenie, które posiada, jest cały czas wykorzystywane. To firma, która nie zadowala się bylejakością i nie zasłania tylko i wyłącznie wiedzą, lecz cały czas brnie do przodu, szkoląc pracowników na najwyższym poziomie, jak i przede wszystkim stara się tworzyć przedmioty najwyższej jakości.

Koder współpracuje z wieloma firmami z różnych sektorów przemysłu, jak np. farmaceutycznym czy samochodowym i co ważne, nie tylko z polskiego rynku, lecz również z przedsiębiorstwami spoza granic naszego kraju. Traktujemy swoją pracę jako misję i wierzymy w to, że dzięki naszym produktom ktoś jest szczęśliwy i finalnie otrzymuje produkt wysokiej jakości.

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy z wielu branż. Z wielką chęcią nasi wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na Twoje wymagające pytanie i ustalimy zakres naszej kooperacji. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Wierzymy, że z lektury naszego artykułu dowiedziałeś się, czym jest obróbka skrawaniem CNC w Mielcu, poznałeś jej rodzaje oraz będziesz wiedział, do jakiej firmy zwrócić się w razie zapotrzebowania na taki rodzaj usług.