Buty do pracy – jakie wybrać?

Właściwe obuwie w pracy jest jednym z czynników, które sprawiają, że nasza praca jest efektywniejsza, jak i przede wszystkim bezpieczniejsza. Ważne jest to, jakie buty do pracy wybierzesz, z jakim spodem, o jakiej grubości. Jeżeli zależy nam na tym, żebyśmy na nogach mieli obuwie, które będzie nas wyróżniać spośród pracowników, to również jest taka możliwość. Sprawdź, jakie buty robocze męskie są warte noszenia, a konkretnie, jakie buty do pracy w lesie powinieneś wybrać oraz jakie buty do pracy na magazynie sprawią, że Twoja praca będzie bezpieczna.

Po co obuwie robocze?

Zacznijmy od tego, że na pracodawcy leży obowiązek zapewnienia Ci odpowiedniego obuwia. Może być też taka sytuacja, w której to Ty kupujesz sobie buty, jednak pracodawca jest zmuszony do oddania Ci pieniędzy za ich zakup. Pracując w miejscu, w którym jesteś narażony na kontakt czy to z substancjami chemicznymi, czy też pracujesz na zakładzie produkcyjnym, w którym pojawia się ryzyko upadku na nogę ciężkiego przedmiotu, musisz posiadać odpowiednie obuwie, które zabezpieczy Cię przed niebezpieczeństwem.

Pamiętajmy o tym, że noszenie takich butów ma się również wiązać z higieną. W przypadku pracy na zewnątrz dobierzemy inne buty, aniżeli w miejscu, w którym temperatura jest dużo wyższa. O ile pracując umysłowo, nie jest istotne jaki rodzaj obuwia masz, poza wymaganym dress codemm, to już praca fizyczna zmusza do zabezpieczenia stóp przed urazami. Pracując zimą, starajmy się o to, by nasze buty były wypełnione wkładkami ocieplającymi, natomiast latem zadbajmy o buty z przepuszczających powietrze materiałów.

Obuwie do pracy na magazynie

Jakie buty do pracy na magazynie powinieneś nosić? Przede wszystkim takie, które dadzą Ci poczucie bezpieczeństwa. Na magazynie praca jest dynamiczna i zdarzają się wypadki, więc warto mieć ze sobą obuwie robocze, które zabezpieczy nas i w dodatku pracodawca nie będzie mieć problemów z tytułu braku jego dostarczenia. Praca magazyniera wiąże się z tym, że czasem trzeba poruszać się na zewnątrz, jak i wewnątrz, więc warto zadbać o buty, które są wodoszczelne.

Buty powinny być odpowiednio dobrane do stanowiska, ponieważ na magazynie jest ich wiele i jedni mogą mieć więcej do czynienia z chemikaliami, a praca drugich będzie się wiązać z mechaniką, dlatego buty robocze trzeba dobrać do określonej profesji.

Zazwyczaj buty na magazynie są wyposażone w tzw. kapę, która chroni przed odmrożeniem oraz przed uszkodzeniem w razie upadku przedmiotu na stopę. Ponadto stosuje się też buty przed kolano, jednak są one przeznaczone dla osób, które mają większy kontakt z substancjami chemicznymi.

Jeżeli nie wiesz, gdzie kupić buty robocze męskie do pracy na magazynie, to znajdziesz je w BHPmaniak. Buty spełniają normy EN ISO 20345 i posiadają: zabezpieczenie XP, które chroni je przed przebiciem, system amortyzacji oraz oddychają wyściółkę i są dostępne zarówno w wersji skórzanej, jak i materiałowej.

Jakie buty do pracy w lesie?

Praca leśnika wiąże się z chodzeniem po nierównym terenie, który dodatkowo bywa wilgotny, mokry i niekiedy niebezpieczny. Odpowiednio dobrane obuwie ograniczy możliwość wypadku, o którą wcale nie jest tak trudno. Poślizgnięcie się na mokrych liściach bardzo często jest spowodowane złym obuwiem, a jego efektem może być skręcenie stawu skokowego czy kostki, w najgorszym przypadku może dojść do złamania nogi.

Buty przeznaczone dla leśników powinny przepuszczać powietrze, być wygodne i komfortowe. Las jest terenem, gdzie możemy trafić na różne przedmioty, więc warto, by nasze obuwie posiadało wkładkę antyprzebiciową. Producenci butów zapewniają proukty, które mają właściwości antybakteryjne oraz będą odporne na niskie temperatury.

Ważne jest, by do odpowiedniego obuwia dobierać skarpety robocze, które również możesz nabyć w BHPmaniak w bardzo dobrych cenach. Będą bardzo dobrym uzupełnieniem butów dla osób pracujących w lesie.