Jaki wybrać fotelik samochodowy?

Wszyscy świeżo upieczeni rodzice, którzy posiadają samochód, stają w pewnym momencie przed ważną decyzją: jaki wybrać fotelik samochodowy dla swojej ukochanej pociechy? Wybór fotelika nie jest sprawą błahą. W naszym kraju obowiązuje nakaz przewożenia dziecka w foteliku aż do osiągnięcia przez nie 150 centymetrów wzrostu. Kochający rodzice mają jednak na uwadze coś więcej niż jedynie to, by nie mieć problemów prawnych. Przede wszystkim pragną zapewnić swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa, również w czasie podróży samochodem. Co zatem warto mieć na uwadze podczas wyboru fotelika?

Fotelik dopasowany do wzrostu i wagi małego użytkownika

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wybrać fotelik samochodowy, należy przede wszystkim uwzględnić wzrost oraz wagę przyszłego użytkownika. Waga dziecka musi mieścić się w przedziale wagowym podanym przez producenta danego fotelika. Przed przystąpieniem do zakupu najlepiej więc dokładnie zważyć i zmierzyć swoją pociechę, a potem znaleźć fotelik idealnie dostosowany do jej potrzeb. Jeśli interesują Cię wysokiej jakości foteliki samochodowe, Szczecin i okolice to dobre miejsce, by rozpocząć poszukiwania. To właśnie nieopodal Szczecina mieści się specjalistyczny sklep z fotelikami samochodowymi oraz innymi akcesoriami dla najmłodszych. Możesz też poszukać fotelika w sklepie internetowym. Na stronie BabyOnTour foteliki są podzielone kategoriami według wagi przyszłego użytkownika. Taki podział znacznie ułatwi Ci szybkie znalezienie właściwego modelu dla Twojego maluszka.

Jaki wybrać fotelik samochodowy? Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Samo dopasowanie fotelika do wzrostu i wagi dziecka to nie wszystko. Tak naprawdę najprostsza odpowiedź na pytanie o to, jaki wybrać fotelik samochodowy, jest następująca: bezpieczny! Chodzi przecież o zdrowie i życie Twojej ukochanej pociechy. Wybrany fotelik bezsprzecznie musi posiadać certyfikaty bezpieczeństwa i wymagane atesty, które poświadczają, że spełnia swoją rolę. Podstawowe certyfikaty to ECE44 oraz jeszcze bardziej niezawodny i-Size. Na to, czy fotelik jest bezpieczny dla dziecka, składa się wiele czynników. Powinien mieć solidną konstrukcję i trwałą skorupę. Niezwykle ważna jest też ochrona boczna. Najlepiej wybrać fotelik, który ma odpowiedniej wielkości i dobrze usytuowane boczne zagłówki. Foteliki samochodowe dla dzieci powinny także posiadać pasy z odpowiednia dużą regulacją – tak, abyś mógł bez przeszkód dopasować je do potrzeb swojej pociechy.

Kwestią, która ma szczególne znaczenie, jest baza fotelika, a więc element, za pomocą którego montuje się go w samochodzie. Specjaliści polecają foteliki z użyciem systemu ISOFIX. To starannie zaprojektowana konstrukcja, która pozwala na bezpośrednie połączenie fotelika z samochodem jednym gniazdem. Dzięki temu, w razie uderzenia, większa ilość energii jest oddawana na pojazd, zamiast na dziecko. Na stronie BabyOnTour możesz znaleźć foteliki dziecięce z systemem ISOFIX, na przykład model Avionaut Pixel dla niemowląt. Jeśli interesują Cię foteliki samochodowe Szczecin, możesz skorzystać z pomocy sprzedawców w sklepie BabyOnTour. Aby wiedzieć, jaki wybrać fotelik samochodowy dla swojego dziecka, warto zasięgnąć porady doświadczonych specjalistów.

Jak wybrać fotelik samochodowy, by był komfortowy w użytkowaniu?

Decydując się na zakup fotelika dla swojego dziecka powinieneś wziąć pod uwagę również kwestię komfortu użytkowania – zarówno malucha, jak i swój własny. W wypadku niemowląt dobrze sprawdzają się foteliki z obrotową podstawą. Kiedy usadawiasz dziecko w foteliku i je zapinasz, możesz obrócić je w swoją stronę. Natomiast przed rozpoczęciem podróży fotelik ponownie możesz zwrócić tyłem do kierunku jazdy. Gdyby zapytać rodziców, jak wybrać fotelik samochodowy, który będzie komfortowy w użytkowaniu, wielu z nich zwróciłoby uwagę na tapicerkę. Powinna być wykonana z przyjemnego w dotyku, przewiewnego materiału. Weź pod uwagę również to, by tapicerka była łatwa do utrzymania w czystości, najlepiej zdejmowana.