Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Czas oczekiwania na narodziny maluszka jest wyjątkowym momentem w życiu każdej kobiety. Wielomiesięczne przygotowania wyprawki dla dziecka pochłaniają mnóstwo czasu i zaprzątają myśli przyszłej mamy. Wiele kobiet zapomina o konieczności zakupu akcesoriów do karmienia piersią, które znacznie ułatwią cały proces i sprawią, że to niezwykłe wyzwanie stanie się proste i komfortowe. Podczas kompletowania niezbędnych akcesoriów warto zmierzyć się z zakupem biustonosza do karmienia. To jedno z niezbędnych i koniecznych akcesoriów, którego zdaniem jest ułatwienie przystawiania maluszka do piersi przez świeżo upieczoną mamę. Jego zadaniem jest również prawidłowe podtrzymywanie biustu w czasie, kiedy zwiększa on swoją objętość i staje się bolesny i wrażliwy na dotyk. Noszenie niewłaściwie dobranego stanika do karmienia sprawia, że skóra na piersiach po zakończonym okresie laktacji rozciągnie się, a jej powrót do dawnej formy będzie prawie niemożliwy. Jak dobrać stanik do karmienia? Jaki biustonosz do karmienia sprawdzi się najlepiej?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w biustonosz do karmienia?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy zakup biustonosza do karmienia jest koniecznością? Okres laktacji i karmienia piersią zwłaszcza na początku dla wielu mam jest bardzo trudny. Nawał pokarmu i trudności z przystawianiem maluszka sprawiają, że spokojne i komfortowe karmienie wydaje się niemal niemożliwe. Piersi w okresie laktacji są poddawane ogromnemu wysiłkowi, ze względu na ich powiększający się rozmiar oraz ciężar, co znacznie wpływa na samopoczucie kobiety. Zakup odpowiedniego stanika do karmienia posiada wiele zalet, między innymi:

  • pozwala na zapobieganie rozciąganiu się skóry, dzięki czemu po zakończonej laktacji naskórek będzie jędrny, sprężysty i pozbawiony rozstępów,
  • biustonosz do karmienia doskonale podtrzymuje obolałe piersi, a także zapewnia swobodę ruchów, bez uczucia bólu podczas chodzenia czy wykonywania podstawowych, domowych czynności,
  • dzięki właściwemu podtrzymywaniu biustu, zapobiega pojawianiu się bólu kręgosłupa oraz barków,
  • pozwala na zakładanie wkładek laktacyjnych, dzięki czemu wyciekające mleko w okresie nawału nie brudzi ubrań.

Jak dobrać biustonosz do karmienia? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość wykonania modelu. Wykorzystanie do produkcji delikatnych tkanin i dobre wyprofilowanie miseczki sprawi, że ten czas będzie naprawdę wyjątkowy, a przede wszystkim komfortowy dla młodej mamy. Wysokogatunkowe modele można znaleźć w sklepie Bobaskowo.sklep.pl. Wśród dostępnych produktów można znaleźć także duże rozmiary biustonoszy do karmienia, które można zobaczyć na stronie https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/bielizna/biustonosze-do-karmienia/biustonosze-do-karmienia-duze-rozmiary.

Jak dobrać stanik do karmienia?

Wśród modeli staników dla matek wyróżnia się: miękkie i usztywniane biustonosze do karmienia oraz biustonosze do karmienia bez fiszbin lub z fiszbinami. Miękkie staniki bez fiszbin polecane są przez specjalistów w okresie poporodowym. Ich miękka i delikatna konstrukcja oraz wykorzystanie bawełnianych tkanin sprawia, że można w nich spędzać również noce. Ciągły wyciek mleka po porodzie wymusza stosowanie wkładek laktacyjnych, a ich stabilna pozycja jest możliwa jedynie podczas noszenia biustonosza. Dodatkowo miękkie modele bez fiszbin nie będą uciskały piersi, czego konsekwencją mogłyby być zastoje mleczne.

Usztywniane biustonosze do karmienia sprawdzą się po okresie normowania laktacji. Ich stabilna konstrukcja i obecność fiszbin pozwoli na solidne podtrzymywanie piersi, dzięki czemu skóra na piersiach nie rozciągnie się.

Jaki biustonosz do karmienia wybrać? – rozmiar stanika

Rozmiar stanika do karmienia jest bardzo ważny. W okresie laktacji piersi zazwyczaj zwiększają swój rozmiar, a dopasowanie modelu do ich wielkości pozwoli na dobre podtrzymywanie biustu.  Dobrze dopasowany biustonosz powinien ściśle przylegać w obwodzie, tak aby nie wbijał się w ciało, a nadmiar tkaniny nie powodował zbyt dużego luzu. Miseczki stanika powinny obejmować całą pierś w taki sposób, aby obecne w nim fiszbiny nie wpijały się w skórę.  Dobranie dobrego biustonosza do karmienia pozwala na komfortowe i bezpieczne karmienie maluszka. Łatwe odpinanie miseczek umożliwia podawanie piersi w każdym miejscu i o każdej porze dnia.