Listwy przypodłogowe polistyrenowe – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wybór sztukaterii do domu stanowi nie lada wyzwanie. Niestety jak w przypadku większości elementów wykończeniowych jest to zakup na wiele lat, dlatego należy dokonać go świadomie. Przed podjęciem decyzji na pewno warto zapoznać się dokładnie z właściwościami każdego materiału, z jakiego wykonywane są dostępne na rynku listwy przypodłogowe. Ważnym kryterium jest także ich funkcja estetyczna oraz budżet, jaki mamy do dyspozycji. Jednym z coraz chętniej wybieranych rodzajów listew przypodłogowych są modele polistyrenowe. Na ich popularność wpływa bogaty asortyment oraz uniwersalny charakter. Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy warto zdecydować się na rozwiązanie, jakim są przypodłogowe listy polistyrenowe.

 

Polistyner – właściwości i zastosowanie

 

Polistyner to jedno z popularnych tworzyw sztucznych, które znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Szczególnie ważną rolę pełni w budownictwie, ponieważ służy do produkcji styropianu, styroduru oraz różnych materiałów izolacyjnych. Jest to efekt jego doskonałych parametrów technicznych. Polistyner charakteryzuje się:

  • dużą odpornością na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne,
  • wysoką twardością,
  • elastycznością,
  • lekkością.

 

Poza budownictwem polistyren służy jako materiał do wytwarzania biżuterii, kloszy, części samochodowych, układów wentylacyjnych, zabawek, a także wielu wyrobów codziennego użytku. Na przestrzeni ostatnich lat polistyren przyciąga także coraz większe zainteresowanie producentów sztukaterii i listew ozdobnych. Z uwagi na właściwości tego tworzywa oraz łatwą podatność na obróbkę termiczną jest to ciekawa alternatywa dla listew drewnianych czy MDF. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje modeli produkowanych z materiałów pochodnych dla polistyrenu, jakim jest duropolimer czy polipropylen. Wszystkie te artykuły cechują takie same parametry techniczne oraz wysoki poziom wytrzymałości.

 

Listwy polistyrenowe – zalety

 

Listwy wykonane z polistyrenu zyskują coraz większą popularność wśród osób stawiających na trwałe, a jednocześnie estetyczne rozwiązania. Wykorzystuje się je nie tylko jako listwy przypodłogowe, ale także w ramach sztukaterii ściennej, do ozdoby gzymsów i maskowania karniszy. Nadają się one idealnie do każdego wnętrza, niezależnie od stylistyki. Co więcej, polistyren z uwagi na swoją dużą wytrzymałość sprawdza się niezawodnie w przestrzeniach użyteczności publicznej, biurach oraz innych często eksploatowanych pomieszczeniach.

 

Najczęściej wybieranym rodzajem listew są listwy polistyrenowe przypodłogowe. Ze względu na ich wodoszczelność, łatwość w montażu oraz możliwość samodzielnego przemalowania spełniają one oczekiwania nawet bardziej wymagających klientów. Listwy z polistyrenu można bez problemu dopasować do każdej płaszczyzny, a dzięki ich zróżnicowanej ofercie na rynku możesz wybrać ich dowolny rozmiar, kształt, a nawet typ – listwy typu flex, które można naginać, sprawdzą się nawet na nieregularnych powierzchniach.

 

Listwy polistyrenowe przypodłogowe – nowoczesne rozwiązanie

 

Listwy z polistyrenu idealnie nadają się do przestrzeni przypodłogowych, ponieważ nie mają luźnej struktury, a ich twardość porównywalna jest z wysokogatunkowym drewnem. Co więcej, nie ulegają one zniszczeniom spowodowanym upływem czasu, co sprawia, że prezentują się wyjątkowo estetycznie przez długi czas. W każdym momencie listwy polistyrenowe przypodłogowe możesz także odświeżyć, lakierując lub przemalowując je na dowolny kolor na przykład razem ze ścianą. Możliwość ich docięcia bez korzystania ze specjalistycznych narzędzi pozwala w krótkim czasie stworzyć oryginalną kompozycję oraz skutecznie ukryć wszystkie miejsca łączeń. Z tego powodu listwy przypodłogowe z polistyrenu cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników, którzy stawiają na eleganckie, a jednocześnie proste w użyciu rozwiązania. Jeśli zatem szukasz listew, które nie tylko wpasują się w Twoją aranżację wnętrza, ale także sam ich montaż nie będzie stanowił dla Ciebie problemu, warto postawić na modele przypodłogowe z polistyrenu. Więcej na ten temat przeczytasz na http://wocapoland.pl/.