Gdzie pojechać na narty w Austrii?

Austriackie Alpy nie bez powodu są wśród Polaków jednym z najchętniej wybieranych kierunków narciarskich w Europie. Malownicze krajobrazy, stoki narciarskie na najwyższym poziomie oraz stosunkowo bliska odległość od Polski sprawiają, że co roku zimą Polacy chętnie wyjeżdżają do tego kraju na narty.

Gdzie na narty w Austrii?

Austria jest z pewnością ojczyzną narciarstwa alpejskiego, natomiast narty uznawane są za symbol tego kraju. Kraj ten jest jednym z najbardziej górzystych państw Europy. Ukształtowanie terenu Austrii oraz odpowiednia pogoda sprzyjają uprawianiu sportów zimowych. Ośrodki i stoki narciarskie na stałe wpisały się w krajobraz Austrii. Co ciekawe, długość tras narciarskich w całym państwie liczyć można nawet w tysiącach kilometrów. Warunki narciarskie w Austrii są bardzo podobne do tych, jakie oferują kurorty we Włoszech czy we Francji, jednak do Austrii jest znacznie bliżej. Krótka podróż jest zdecydowanie dużym plusem wyjazdu do tego państwa. Na narty do Austrii możesz wybrać się własnym autem, autokarem, pociągiem lub w ramach zorganizowanej wycieczki przez biuro podróży. Wybór idealnego miejsca na narty w Austrii zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb. W Austrii znajdziesz wiele regionów narciarskich, które oferują zróżnicowane ceny, warunki oraz infrastrukturę narciarską.

Narty Katschberg

Katschberg jest to urocza miejscowość, leżąca na wysokości 1 641 m n.p.m., która jest oddalona jedynie jedną godzinę autem od Salzburga. Kurort Katschberg cieszy się dużą popularnością oraz renomą. Auto w tej miejscowości jest Ci zupełnie niepotrzebne, bo wszędzie jest bardzo blisko. Co więcej, po miejscowości możesz jeździć na nartach i są wybudowane także ruchome chodniki dla narciarzy. Dodatkowo stylowa, górska zabudowa sprawia, ze można poczuć się jak w magicznym góralskim miasteczku. Ośrodek narciarski Katschberg położony jest na granicy dwóch regionów, tj.: Karyntii oraz Salzburga i obejmuje 2 masywy górskie: narty Katschberg 2020 m n.p.m. oraz Aineck 2200 m n.p.m.

Ośrodek Katschberg posiada przeszło 60 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych, które są czynne od grudnia do nawet kwietnia, dzięki naśnieżaniu. Ponadto, 16 wyciągów potrafi obsłużyć nawet do 2400 osób na godzinę. Różnorodność oraz długość tras, fantastyczne położenie oraz bliskość Włoch powodują, że kurort narciarski Katschberg jest bardzo popularny w całej Europie. Trasa Königswiese oferuje nocną jazdę na nartach pomiędzy godziną 19.00 a 21.00. Stok jest wówczas przepięknie oświetlony i co ważne, można z niego korzystać bez wcześniejszej rezerwacji, wystarczy tylko mieć ważny skipass.

Schladming- Styria

W okolicy dawnej górniczej miejscowości – Schladming znajduje się kolejny region narciarski, który składa się z 4 połączonych ze sobą wyciągami i trasami narciarskimi gór: Reiteralm, Planai, Hochwurzen oraz Hauser Kaibling. Trasy są tu zróżnicowane i każdy narciarz znajdzie tu coś dla siebie. Stoki są także świetnie naśnieżone, gdy zaczyna brakować naturalnego puchu. Do Schladming jest także bardzo dobry dojazd z Polski. Te 4 połączone ze sobą trasami góry, oferują ponad 120 kilometrów tras zjazdowych. Karnet obejmuje cały region narciarki Ski Amadé, który tworzy 25 ośrodków narciarskich. Co ciekawe, stosunkowo niedaleko od Schladming (około 90 km) znajduje się piękne miasteczko Hallstatt, które uważane jest za jedno z najładniejszych w całej Austrii i w Alpach. Dodatkowo, miasteczko tak się spodobało Chińczykom, że zbudowali jego kopię, u siebie w Chinach.

Bad Kleinkircheim – Karyntia

Karyntia jest to najdalej na południe wysunięty region w Austrii. Dlatego też, jeśli wolisz nieco cieplejsze temperatury, to Karyntia jest miejscem idealnym dla Ciebie. Bad Kleinkircheim  jest pełne malowniczych i bardzo dobrze przygotowanych dla narciarzy tras. W regionie tym znajduje się ponad 100 km tras narciarskich. Warto również odwiedzić baseny termalne Therme St. Kathrein oraz Thermal Römerbad. Co ciekawe, możesz zakupić karnet narciarski połączony z czterogodzinną wizytą w Thermal Römerbad.