Endermologia – efekty

Smukła sylwetka bez cellulitu jest marzeniem wielu kobiet. Niestety trudno osiągnąć zadowalający efekt jedynie poprzez ćwiczenia i zdrową dietę. W takim przypadku warto zdecydować się na endermologię, która przynosi wiele pozytywnych efektów. Jakie są jej zalety i czy warto się na nią zdecydować? Przeczytaj artykuł i sprawdź.

Endermologia – efekty i przebieg

Zabiegi endermologii można polecić każdemu, kto chce cieszyć się piękną i zgrabną sylwetką. Oto efekty endermologii, które można zauważyć:

 • jędrna skóra,
 • szczuplejsza sylwetka,
 • redukcja cellulitu.

Endermologia to również doskonały sposób na pozbycie się toksyn z organizmu. Zabiegi poprawiają także krążenie krwi i stymulują unaczynienia. Skóra dzięki nim zyska zdrowy wygląd i blask.

Jeśli borykasz się z bólami lub obrzękami, endermologia również może pomóc i zniwelować nieprzyjemne dolegliwości. Dlaczego zabieg ten jest tak popularny i skuteczny? Ponieważ działa korzystnie na pobudzenie metabolizmu komórek. Dzięki temu możliwe jest spalanie tkanki tłuszczowej, co powoduje uzyskanie mniejszych obwodów ciała oraz zniwelowanie nieestetycznego cellulitu. Zabiegi są popularne również ze względu na bezinwazyjność. Są bezpieczne, a pierwsze efekty  endermologii w postaci poprawy stanu skóry można zauważyć bezpośrednio po zabiegu. Endermologia Kielce cieszy się dobrymi opiniami również dlatego, iż jest to bezbolesny sposób na piękną skórę i atrakcyjną sylwetkę.

Jak wygląda zabieg?

Podczas jego wykonywania stosuje się preparat, który ułatwia poślizg głowicy. Często w tym celu stosowana jest oliwka do masażu. Przed przystąpieniem do zabiegu, klient musi założyć specjalny kombinezon przylegający do ciała. Endermologia polega na przykładaniu do ciała głowicy, która jest wyposażona w rolki oraz komorę ssącą. Skóra jest rolowana, a tkanki zostają pobudzone do regeneracji. Warto wspomnieć, iż endermologia działa na głębokie warstwy skóry, dzięki czemu efekty są tak zadowalające. Zabieg trwa zazwyczaj około 50 minut.

Poza zabiegami na pozostałe części ciała, można skorzystać również z endermologii na twarz. W tym przypadku urządzenie dotyka bezpośrednio skóry. Efekty endermologii na twarz wiążą się z rozświetleniem skóry. Dzięki temu zabiegowi można także pozbyć się cieni pod oczami i poprawić kontury twarzy. Endermologia sprawi, że skóra będzie bardziej jędrna i gładka, zyska młodszy wygląd.

Chociaż zabiegi endermologii przynoszą wiele pozytywnych efektów, nie każdy może się na nie zdecydować. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Główne przeciwwskazania do wykonania endermologii to:

 • naczyniaki,
 • żylaki,
 • zapalenie żył,
 • przepuklina w miejscu planowanego zabiegu,
 • nowotwory,
 • zażywanie niektórych leków,
 • implanty podkskórne,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • trądzik różowaty,
 • opryszczka,
 • stan zapalny skóry.

Przed zakwalifikowaniem do zabiegu, przeprowadzana jest odpowiednia konsultacja. To dzięki niej można wykluczyć lub potwierdzić istnienie przeciwwskazań do wykonania endermologii. W czasie konsultacji kosmetolog ocenia także typ sylwetki oraz jędrność skóry i skalę cellulitu. Profesjonalista powinien także poinformować o tym jak przebiega zabieg, a także udzielić informacji na temat możliwych odczuć w czasie wykonywania endermologii.

Doskonały pomysł na prezent

Z racji tego, że wiele osób narzeka na wygląd swojej sylwetki, voucher na zabieg endermologii to dobry pomysł na prezent. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduje się ktoś, kto jest zainteresowany taką możliwością, warto sprawić mu taki prezent. Jeśli Wasz kontakt jest dobry, to prawdopodobnie druga osoba ucieszy się z takiego podarunku. Tego rodzaju usługi nie są drogie, chociaż ceny mogą różnić się w zależności od rodzaju gabinetu i miasta, w którym jest usytuowany. Na przykład endermologia w Kielcach funkcjonuje bardzo dobrze, a oferta jest korzystna cenowo. Wystarczy wybrać się do zaufanego gabinetu i kupić odpowiedni voucher. Warto również zwrócić uwagę na inne zabiegi, poprawiające wygląd oraz jakość życia. Pamiętaj jednak, aby decydować się na usługi gabinetu, który świadczy je na wysokim poziomie.