ślub

Rocznica ślubu – gdzie ją wyprawić?

Rocznica ślubu to cudowne wydarzenie, upamiętniające niezwykły dzień, w którym zostaliście połączeni węzłem małżeńskim. Wydarzenie to warto spędzić w wyjątkowy sposób. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wyprawić rocznicę ślubu, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Gdzie wyprawić rocznicę ślubu? Przyjęcia rodzinne, Wrocław

Coraz więcej małżeństw decyduje się na uroczyste świętowanie okrągłych rocznic ślubu i nie ma się co dziwić. Te wyjątkowe wydarzenia zasługują na odpowiednią oprawę. Rocznicę ślubu można wyprawić w domu, w plenerze czy w restauracji.

Aby wybrać odpowiednie miejsce, trzeba najpierw zastanowić się nad liczbą gości. Jeśli planujecie zaprosić 50 osób, a Wasz dom ma niewielki metraż, to z pewnością najlepszą decyzją będzie organizacja rocznicy w plenerze lub w restauracji. Jeśli jednak pragniecie urządzić skromne przyjęcie rocznicowe i zależy Wam na oszczędnościach, to przygotowanie poczęstunku w domu stanowi dobre rozwiązanie.

Pamiętaj jednak, że wyprawiając uroczystość u siebie, to Ty jesteś odpowiedzialny za obsługę i odpowiednie ugoszczenie gości. Natomiast przygotowując rocznicę w restauracji, nie musisz się niczym martwić, ponieważ możesz liczyć na profesjonalną obsługę. Ponadto organizując przyjęcie rodzinne we wrocławskim lokalu, masz pewność, że specjaliści wesprą Was na każdym etapie przygotowania uroczystości. Restauracja zadba o dekoracje dopasowane do Waszych indywidualnych preferencji, przygotuje menu, dostarczy napoje, a także zorganizuje oprawę muzyczną, wideo i fotograficzną po wcześniejszej konsultacji.

Przyjęcie rocznicowe w plenerze – czy to dobry pomysł?

W ostatnich latach dużo osób decyduje się na urządzanie przyjęć w plenerze. Trzeba przyznać, że mają swój klimat, jednak wymagają dobrej organizacji. Ponadto przygotowując uroczystość w plenerze, należy dobrze zastanowić się nad terminem i wziąć pod uwagę fakt, iż w wybranym dniu mogą być różne warunki pogodowe.

Decydując się na organizację rocznicy w plenerze, najlepiej wynająć namioty eventowe oraz zamówić na ten termin catering. Ponadto konieczne jest zorganizowanie stołów i krzeseł dla wszystkich gości, a także zadbanie o efektowne dekoracje.

Przygotowanie rocznicy w plenerze na własną rękę to niestety nie lada wyzwanie, wiążące się z niemałymi wydatkami. Zdecydowanie łatwiejsze jest urządzenie przyjęcia rodzinnego we Wrocławiu w lokalu. Organizując uroczystość w restauracji, nie musisz martwić się o pogodę, catering, zamawianie dekoracji ani poszukiwanie stołów, krzeseł czy namiotów.

Organizacja rocznicy ślubu – o czym pamiętać w trakcie planowania przyjęcia rodzinnego? Wrocław

Organizując rocznicę ślubu, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Na początku trzeba stworzyć listę gości, a następnie rozesłać zaproszenia i poprosić o informację, kto pojawi się na przyjęciu.

Następny krok to oczywiście wybranie miejsca na uroczystość. Jeśli zdecydujesz się na organizację imprezy w restauracji, to odejmie Ci wiele zmartwień. Nie będziesz musiał przygotowywać dań, stroić pomieszczenia ani zadbać o wybór oprawy muzycznej.

Pamiętaj jednak, aby zastanowić się nad atrakcjami np. grami i zabawami, które będzie można zorganizować na imprezie. Ponadto możesz miło zaskoczyć gości, kupując dla nich niewielkie upominki, wyrażające wdzięczność za przybycie.