Prowadnice do stołu – jakie wybrać?

Stoły rozkładane to temat rzeka. Rozkładają się na wiele sposobów i wykorzystują działanie różnego rodzaju prowadnic. Często sam musisz zamontować prowadnice z tego względu, że któraś z fabrycznie zamontowanych uległa zniszczeniu. Czasem składasz meble samodzielnie albo zaczynasz swoją przygodę ze stolarstwem. Tak czy inaczej: prowadnice są elementem niezbędnym w stołach rozsuwanych, dlatego w poniższym artykule przedstawimy Ci rodzaje systemów rozkładania stołów, a także polecimy odpowiedni wybór prowadnic.

Stół o systemie synchronicznego rozkładania

Stoły, które rozkładają się za pomocą systemu synchronicznego, cieszą się niesłabnącą popularnością i są produktami bardzo często kupowanymi przez klientów zachęconych prostotą ich działania. Na czym polega więc system rozkładania synchronicznego? Żeby rozłożyć stół o takim systemie, wystarczy pociągnąć blat, ponieważ prowadnice, na których został umieszczony, przesuwają się właśnie w sposób synchroniczny i tak też się nazywają. Prowadnice synchroniczne umożliwiają proste, szybkie, wygodne i przede wszystkim stabilne rozkładanie stołu. Dodatkowe części blatu można w takim stole schować wewnątrz niego. Ilość sklepów, w których prowadnice synchroniczne można kupić, jest ogromna, ale my polecamy sklep Gryc24.pl, w którym można dostać wszelkiego rodzaju prowadnice do stołów rozsuwanych, nie tylko te synchroniczne. Jakość i wytrzymałość prowadnic oferowana przez sklep jest bardzo wysoka.

Stoły rozkładane w systemie aluminiowo-teleskopowym

To rozwiązanie stosuje się zazwyczaj w dużych stołach, których długość może przekroczyć nawet cztery metry. Wykorzystanie takiego systemu pozwala na łatwe rozłożenie stołu, bez konieczności wykorzystania obu stron, można rozsunąć jedynie blat z jednej strony. Prowadnice tego typu zapewniają solidną dawkę stabilności, są wytrzymałe i sprawdzają się w każdej sytuacji, rzadko ulegając zniszczeniu czy usterkom. Oczywiście stół zaprojektowany w taki sposób umożliwia chowanie dodatkowych części blatu wewnątrz siebie.

System rozkładania teleskopowego z tak zwaną podpórką

W mniejszych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się zwykłe kwadratowe stoły, które można rozkładać za pomocą specjalnej podpórki. Rozkłada się ją w sposób teleskopowy, dzięki czemu nogi stołu mogą rozsunąć się na boki. Gdy blat ulegnie rozsunięciu, wystarczy wyjąć ze środka stołu dodatkowe elementy blatu, umieścić je w odpowiednich miejscach i gotowe. Stół jest rozłożony. Warto przy zakupie tego rodzaju stołów pamiętać o tym, by sprawdzić, czy podpórka wykonana została solidnie i przy użyciu wysokiej klasy materiałów. Tak samo nogi, to one stabilizują całą konstrukcję stołu, więc warto je przetestować, by sprawdzić, czy zapewniają odpowiednią podporę stołu i czy nie sprawiają, że stół może się w jakikolwiek sposób kołysać. Jeśli wszystko jest tak, jak trzeba, można kupić taki produkt.

Tak zwane ławostoły i o metodach ich rozsuwania

Istnieją również produkty, zwane w branży stolarskiej ławostołami. To stosunkowo nowe rozwiązanie technologiczne łączy funkcjonalność i cechy stołu z elementami ławy. Każdy taki stół zawiera dodatkowe elementy nóg, które umożliwiają regulowanie wysokości ławy w stosunku do wysokości stołu. W takich stołach stosuje się system rozkładania teleskopowego i podobnie jak w stołach kwadratowych systemy te wyposażone są w podpórki, dzięki czemu szerokość stołu można bardzo mocno zwiększyć. Takie modele stołu znajdują rozwiązanie w wielu obszarach, nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w lokalach usługowych czy gastronomicznych.

Gryc24.pl

Sklep Gryc24.pl posiada w swojej ofercie pojedyncze prowadnice do stołów, a także prowadnice synchroniczne do ram stałych oraz prowadnice drewniane do ram dzielonych. Wszystkie produkty zostały wykonane z materiałów najwyższej klasy. Bardzo wytrzymałe i żywotne sprawdzają się w wielu systemach stołów rozkładanych. Jeśli więc potrzebujesz solidne prowadnice do stołu, odwiedź sklep Gryc24.pl.