kominek

Kominek w salonie – poznaj nasze pomysły na aranżację salonu z kominkiem!

Kominek w domu lub mieszkaniu to marzenie wielu osób. Wyposażając salon w kominek, uzyskujemy zarówno piękny element dekoracyjny, jak i poczucie wewnętrznego komfortu i domowego ciepła. Dodatkowo zastosowanie tradycyjnego kominka może szybko pomóc ogrzać pomieszczenie, a nawet cały dom. Dziś zajmiemy się kwestią projektowania salonu z kominkiem. Co musimy wiedzieć zanim zaczniemy planować remont? Jakie są aktualne trendy?

Kominek w salonie – kwestie techniczne

Aranżując salon z kominkiem musimy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Pierwsza to funkcjonalność , musimy zaplanować rozmieszczenie mebli i dodatków tak, by móc swobodnie się poruszać i korzystać z różnych elementów wyposażenia. Kolejnym aspektem jest wytrzymałość podłogi czy sufitu, musimy pamiętać, że kominki potrafią ważyć setki kilogramów. Ponadto w miejscu instalacji kominka nie można instalować żadnych urządzeń elektrycznych ani hydraulicznych. Kluczową kwestią jest również dostęp do komina, dopasowany do rodzaju i rodzaju sprzętu oraz odporny na ciepło i wilgoć powstające podczas spalania. Kominki DEFRO w Białymstoku oferują bogatą ofertę produktów dopasowanych do Państwa potrzeb. 

Aranżacja salonu z kominkiem – materiały

Jedną z najważniejszych kwestii przy urządzaniu nowoczesnego salonu z kominkiem jest stworzenie pięknego i bezpiecznego domu. Przyjrzyjmy się najbardziej stylowym i praktycznym materiałom, z których możemy wykonać kominek.

O cegle opowiemy na wstępie, ponieważ jest to materiał, który bardzo dobrze nadaje się do aranżacji wnętrz w stylu industrialnym, rustykalnym i klasycznym, dodatki doskonale ogrzewają pomieszczenie i ogrzewają je przez długi czas.

Kolejną propozycją jest kamień naturalny, który jest łatwy w użyciu i powszechnie dostępny. Decydując się na użycie kamienia wapiennego, bezwzględnie musimy go zaimpregnować przed użyciem. Piaskowiec dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, m.in. bieli i szarości, a także doskonale sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach salonu. Marmur to idealne rozwiązanie do wnętrz w stylu glamour. 

Salon z kominkiem w stylu skandynawskim

Skandynawski salon łączy w sobie minimalizm, naturalne materiały i wygodę. W tym wnętrzu dominuje biel, szarość i jasne pastelowe kolory. Dzięki dodatkom wnosimy ciepło do wnętrza, dlatego kominek będzie idealnym wyborem do salonu w stylu skandynawskim. Być może zastanawiasz się, jak powinien wyglądać idealny kominek w tym stylu. Idealnie powinien wyróżniać się prostym, minimalistycznym designem, pozbawionym krzykliwych kolorów i ozdób. Do powyższego wyboru kominka możemy podejść na dwa sposoby. Pierwszym rozwiązaniem jest wybór białego okrągłego pieca kaflowego, który zapewni ciepło i doskonale ozdobi salon. Drugie rozwiązanie, oparte na nowoczesnej technologii i minimalistycznej formie, to nic innego jak biokominek, który można postawić na szafce RTV. Szukając idealnego kominka do salonu w stylu skandynawskim koniecznie sprawdź ofertę kominki Defro Białystok.

Aranżacja salonu z kominkiem w stylu francuskim

Dekoracyjne drzwiczki kominkowe to nieodłączny element francuskiego stylu. Wykonane są zazwyczaj z białego marmuru lub trawertynu i są bogato zdobione. Salon z kominkiem francuskim tworzy eleganckie i niepowtarzalne wnętrze. Wiele detali i rzeźbień sprawia, że ten styl kominka wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki. Przy wyborze produktu postaw na jakość i upewnij się, że wszystkie elementy są solidnie wykonane i dopracowane.