kuchnia

Jak funkcjonalnie urządzić kuchnie?

Kuchnia jest bardzo ważnym miejscem w domu. To tutaj przygotowujesz posiłki, ale również spotykasz się ze znajomymi. Należy urządzić ją tak, by czuć się w niej komfortowo. Musi być również dopasowana do reszty pomieszczeń.

Funkcjonalna kuchnia w Sycowie – jak ją urządzić?

Kuchnia powinna być podzielona na strefy, w których wykonujesz poszczególne czynności w trakcie gotowania. Jedną z nich będzie blat, gdzie musi znaleźć się miejsce do krojenia składników, ale również na sprzęt AGD, jak toster, czajnik lub ekspres do kawy. Przy pustej przestrzeni na należy umieścić szuflady z akcesoriami kuchennymi, przyprawami, składnikami, sztućcami oraz miskami. Warto trzymać je blisko blatów roboczych, by nie musieć szukać ich po całej kuchni. Przydadzą się także szuflady podzielone na przegródki i szafka typu cargo, która jest dość wąska. Dzięki temu zmieści opakowania z ryżem, makaronem lub mąką.

Przy blacie koniecznie należy umieścić zlew, najlepiej z regulowanym kranem. Pozwoli to na napełnianie nawet wysokich garnków lub wazonów. Przy małej kuchni zdecyduj się na pojedynczy model z małym ociekaczem. Koło niego należy pozostawić kawałek wolnego blatu. Będzie potrzebny jako miejsce do odkładania garnków lub naczyń do nakładania na nie potraw. Przy blacie umieść kuchenkę lub płytę indukcyjną. Za nimi warto wygospodarować miejsce na piekarnik – model w zabudowie na wysokości blatu cechuje się znacznie większą funkcjonalnością, ponieważ nie trzeba schylać się, by sprawdzić, czy pieczona potrawa jest już gotowa.

Warto zainwestować w funkcjonalną i nowoczesną przestrzeń, dlatego firmy tworzące kuchnie w Sycowie oraz inne przedsiębiorstwa powinny tworzyć ergonomiczne komplety sprzętów oraz mebli. Muszą być jak najlepiej dostosowane do wielkości pomieszczenia, ale również potrzeb użytkowników.

Jakie meble warto umieścić w funkcjonalnej kuchni – Syców

Jeśli posiadasz dużo zastawy stołowej, na pewno sprawdzą się wysokie szafki z półkami lub kuchenny kredens. Dzięki niemu pomieścisz szklanki, talerze, miski i filiżanki. To również dobre miejsce do przechowywania ściereczką kuchennych oraz ręczników potrzebnych przy czyszczeniu blatów czy wycieraniu naczyń.

Pomyśl również o szafkach pod blatami, które będą posiadały dodatkowe funkcjonalności. Wysuwane szuflady z pojemnikami na odpady poprawią estetykę kuchni, ponieważ pożegnasz się z wolnostojącym kubłem na śmieci. Będzie to również funkcjonalny sposób na chowanie odpadów w higieniczny sposób. By idealnie wykorzystać każdy kąt w kuchni, koniecznie zamontuj wysuwane półki w kształcie litery L, które chowają się we wnęce pod blatem. Można je dostosowywać pod kątem wysokości, co pozwoli na ukrycie nawet wysokich garnków i głębokich patelni. By zyskać więcej miejsca, koniecznie zamów górne półki zabudowane pod sam sufit.

Warto zaplanować również miejsce pod górnymi szafkami w kuchni. Można zamontować tam wieszak na ręcznik papierowy lub magnetyczne pojemniki na przyprawy, by były zawsze pod ręką w trakcie gotowania. 

Funkcjonalne kuchnie w Sycowie na pewno pomogą Ci w stworzeniu idealnej kuchni na lata.