Drewniane klocki dla dzieci – jakie wybrać?

Wybór zabawek jest obecnie tak ogromny, że niejednego może przyprawić o zawrót głowy! Są jednak takie produkty, które uczą i bawią najmłodszych już od wielu dekad. Do takich uniwersalnych i ponadczasowych akcesoriów dla maluchów, śmiało można zaliczyć drewniane klocki. Być może Ty sam posiadałeś je w dzieciństwie! Nie ulega wątpliwości, że klocki dla dzieci to jedne z najlepszych zabawek dostępnych na rynku. Czym powinny odznaczać się dobrej jakości klocki? Jakie klocki drewniane dla dzieci wybrać?

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Podczas kupna nowej zabawki kochający rodzice przede wszystkim mają na uwadze bezpieczeństwo swojego maleństwa. To zupełnie zrozumiałe. Każda zabawka, którą w swojej kolekcji ma Twoja pociecha, powinna być nie tylko ładna i atrakcyjna wizualnie, ale także bezpieczna. Jeśli chodzi o klocki dla dzieci, szczególną uwagę należy zwrócić na materiał ich wykonania. Zestawy wyprodukowane z naturalnego drewna nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Drewno to przyjemny w dotyku, trwały i ekologiczny materiał. Wybierz zestaw, który został wykonany solidnie i z dbałością o detale. Nie bez znaczenia jest także sposób wykończenia klocków. Drewniane klocki dla dzieci mogą być pomalowane wyłącznie ekologicznymi i nietoksycznymi farbami. Niektóre posiadają kolorowe nadruki. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj klocków się zdecydujesz, upewnij się, że zabawka spełnia normy bezpieczeństwa i posiada wymagane atesty. Unikaj klocków z ostrymi krawędziami lub bardzo małymi elementami, które dziecko mogłoby połknąć. Warto wybierać zabawki pochodzące od sprawdzonych i uznanych na rynku producentów. W sklepie internetowym e-zabawka24.pl znajdziesz szeroki wybór klocków marki Wader, która należy do ścisłej czołówki polskich firm zabawkarskich.

Klocki dostosowane do wieku i możliwości dziecka

Zastanawiając się nad tym, jakie klocki drewniane dla dzieci kupić, weź pod uwagę wiek ich przyszłego właściciela. Klocki dla maluszków, które dopiero ukończyły pierwszy rok życia, składają się z niewielu elementów, są duże i mają proste kształty. Dzieci w wieku dwóch, trzech latek chętnie bawią się nieco bardziej skomplikowanymi zestawami. Kiedy brzdąc potrafi już samodzielnie siedzieć, można podarować mu na przykład wieżę z drewnianych klocków albo piramidkę do układania. Tego typu zabawki doskonale wpływają na zdolności manualne dzieci, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zdolność logicznego myślenia. Klocki dla dzieci w wieku przedszkolnym poza aspektem rozrywkowym mogą spełniać także funkcję edukacyjną. Wielu rodziców wybiera drewniane klocki dla dzieci w formie prostych układanek. Na poszczególnych elementach nadrukowane są literki, cyferki, czy obrazki tematyczne, dzięki czemu zabawka staje się atrakcyjnym narzędziem do nauki. Wyjątkową zaletą klocków jest ich wpływ na kreatywność maluchów. Jeśli chcesz rozwijać wyobraźnię swojej pociechy, wybierz bogaty zestaw klocków, który nawiązuje do jej zainteresowań oraz upodobań. Na rynku można znaleźć zestawy pozwalające zbudować zabawkowe pojazdy, budynki, zwierzątka, roboty, a nawet całe miasta! W sklepie e-zabawka24 dostępne są na przykład klocki Baby Blocks Dino – dla małych miłośników dinozaurów – oraz Baby Blocks Safari – dla przyszłych zoologów!

Drewniane klocki dla dzieci – rozrywka i nauka w jednym

Jakie klocki drewniane dla dzieci wybrać, aby nie tylko zapewniały rozrywkę, ale również spełniały funkcję edukacyjną? Tak naprawdę nawet najprostsze klocki pozytywnie wpływają na rozwój maluchów. Możesz jednak zdecydować się na takie, które dodatkowo stymulują zmysły i zachęcają do nauki. Zestaw zawierający wielobarwne elementy w rozmaitych kształtach, doskonale sprawdzi się w wypadku najmłodszych maluchów. Takiej zabawki możesz użyć, by zacząć uczyć swoją pociechę kolorów i kształtów. Starsze dziecko odniesie dużo korzyści z układania klocków w postaci domina. Ta prosta zabawa wspomaga umiejętność logicznego myślenia i rozwija spostrzegawczość. Jeśli natomiast chodzi o klocki dla dzieci w wieku szkolnym, strzałem w dziesiątkę mogą okazać się układanki konstrukcyjne lub magnetyczne. To świetny sposób, by rozwinąć wyobraźnię przestrzenną, precyzję oraz cierpliwość brzdąca!