dieta

Dieta pudełkowa – wady i zalety

Szybki tryb życia, brak czasu na planowanie i przygotowywanie posiłków, a także chęć dbania o swoje zdrowie i sylwetkę sprawiły, że diety pudełkowe od jakiegoś czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Jakie są wady i zalety diety pudełkowej i czy warto z niej skorzystać?

Dieta pudełkowa wady i zalety

Korzystanie z diety pudełkowej niesie za sobą szereg zalet, a do najważniejszej z nich zaliczyć należy przede wszystkim oszczędność czasu. Dzięki dostarczaniu posiłków pod wybrany przez siebie adres nie traci się czasu na regularne robienie zakupów, oraz obmyślanie zdrowego i pełnowartościowego jadłospisu. Gotowe posiłki są idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na codzienne przygotowywanie posiłków.

Zalety diety pudełkowej nie ograniczają się tylko do oszczędności czasu. Catering dietetyczny jest też idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie oraz spożywanie pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków każdego dnia. Z uwagi na duży wybór diet, każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby, którym zależy na utracie wagi, mogą wybrać dietę redukcyjną, dla sportowców dostępne są dedykowane diety z większą ilością białka oraz węglowodanów, które sprzyjają budowaniu masy mięśniowej. Z diet pudełkowych z powodzeniem mogą także korzystać osoby zmagające się z alergiami pokarmowymi (np. nietolerancją laktozy czy glutenu), a także weganie oraz wegetarianie.

Dieta pudełkowa – plusy korzystania

Dzięki zaplanowanym posiłkom unika się pojawienia się uczucia głodu oraz sytuacji, gdzie w weekendowe wieczory kusi wizja zjedzenia pizzy, chipsów lub wypicia alkoholu. Spożywanie przygotowanych dań pomaga także uniknąć podjadania pomiędzy posiłkami. Dania zawarte w diecie pudełkowej są dodatkowo urozmaicone, co pozwala na spożywanie codziennie innych, urozmaiconych produktów. Będą też świetną okazją na spróbowanie czegoś nowego np. pochodzącego z kuchni egzotycznych.

Dieta pudełkowa – wady

Wady diety pudełkowej to przede wszystkim koszt zakupu takiej diety. Wysoki koszt cateringu można jednak obniżyć poprzez wykupienie całego pakietu np. na najbliższy miesiąc. Często firmy cateringowe w ramach akcji promocyjnych dają szansę na skorzystanie z różnego rodzaju okresowych zniżek np. poprzez polecenie ich firmy znajomym i przyjaciołom.

W niektórych przypadkach osobom korzystającym z diet pudełkowych może przeszkadzać brak możliwości wymiany dań na inne, a także ograniczona możliwość kontroli skąd pochodzą produkty oraz w jaki sposób są przygotowywane poszczególne dania. Istnieje też ryzyko, że dieta pudełkowa może się zwyczajnie znudzić z uwagi na powtarzalność posiłków (zwłaszcza po dłuższym stosowaniu takiej diety), a także z uwagi na rygorystyczne przestrzeganie ilości spożywanych produktów.

Dieta pudełkowa – czy warto wykupić?

Dla osób, których priorytetem jest zyskanie jak największej ilości wolnego czasu, spożywanie dokładnie zaplanowanych i zbilansowanych posiłków – dieta pudełkowa będzie stanowiła idealne rozwiązanie. Przed zakupem diety warto zrobić dokładne rozeznanie w firmach oferujących tego typu usługi. Wartym polecenia jest dieta pudełkowa w Piasecznie, która zapewnia nie tylko smaczne, ale i urozmaicone dania. Będzie ona idealna nie tylko dla osób chcących schudnąć, ale także dla każdego, kto zmaga się z różnego rodzaju nietolerancjami pokarmowymi.