7 porad, jak praktycznie spakować walizkę podczas przeprowadzki

Pakowanie się nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza w przypadku przeprowadzki. Dlaczego? Chodzi o to, że w tym przypadku należy zmieścić jak najwięcej rzeczy, zajmując jak najmniejszą powierzchnię. To ważne zwłaszcza w przypadku samodzielnego przeprowadzania się, kiedy nie ma się do dyspozycji dużego samochodu dostawczego.

Przeprowadzka wiąże się z wieloma problemami. Przede wszystkim należy uporać się z koniecznością wypełnienia i dostarczenia do odpowiednich miejsc danych dokumentów. Należy też zaktualizować dowód osobisty, a tego następstwem jest aktualizacja adresu u ubezpieczyciela, w banku, u lekarza itd. Do tego wszystkiego dochodzi również przeniesienie mienia. Chcesz jak najlepiej spakować swoją walizkę? Musisz wiedzieć kilka rzeczy!

Jak spakować walizkę?

1. Pakowanie walizki wymaga walizki!

Jeżeli nie masz własnej walizki to musisz wiedzieć, że na rzecz przeprowadzki dobrym pomysłem jest zainwestowanie w lekki model, ponieważ dobrze zabezpieczona walizka o grubych ściankach może dodać do całości kilka kilogramów. Nie kupuj też zbyt dużej walizki, bo najpewniej nie przyda Ci się ona później, na przykład kiedy pojedziesz gdzieś na weekend lub wakacje. Co więcej, ogromne walizki mogą być też uciążliwe w przypadku podróżowania samolotem.

2. Lista to klucz do sukcesu

Jeżeli wcześniej nie wiedziałeś, jak się pakować skutecznie, to zrobienie listy jest niesamowitym ułatwieniem. To również bardzo proste. Zastanów się nad tym, czego potrzebujesz, a następnie zapisz to na kartce. Kiedy dana rzecz znajdzie się w walizce – odnotuj to na tej samej kartce. Dzięki temu nie będziesz po kilka razy sprawdzać, czy dany przedmiot już w niej się znajduje.

3. Nie spiesz się z pakowaniem

Pakowanie walizki nie powinno być szybkie i chaotyczne. Ten punkt niejako nawiązuje do poprzedniego, ponieważ najlepiej listę jest stworzyć długo przed planowanym wyjazdem. Dlaczego to ważne? Przede wszystkim nie będziesz się stresować pośpiechem, a poza tym może się okazać, że zapomniałeś coś na liście umieścić.

4. Hierarchia pakowania

Większe ubrania lub ręczniki umieść na samym dole walizki. Dzięki temu uda Ci się pomieścić więcej w swoim bagażu! Każda kolejna warstwa powinna składać się z przedmiotów mniejszych. Najmniejsze rzeczy natomiast (np. bielizna) możesz wykorzystać do wypełnienia wolnych przestrzeni, dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca.

5. Tylko nie składaj ubrań!

Okazuje się, że znacznie bardziej efektywnym sposobem na pakowanie jest zwijanie ubrań w rulon, porównując to do składania w kostkę. Warto też dodać, że ten sposób sprawia, że po wyjęciu z walizki ubrania nie będą zmięte!

6. Myśl poza schematem – możesz pakować do różnych przedmiotów

Do walizki często trafiają rzeczy, które wbrew pozorom mogą służyć jako pojemniki na ciekawe dobra. Na przykład etui na okulary może służyć do zabrania biżuterii, wizytówek itd. Jeżeli do walizki chcesz włożyć buty – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umieścić w nich skarpetki, bądź inne małe rzeczy. Dosłownie każda wolna przestrzeń w Twojej walizce powinna być wykorzystana jak najbardziej efektywnie.

7. Odpowiednio oznacz walizkę

Przeprowadzka wymaga zabrania naprawdę sporych ilości rzeczy. Z tego powodu do uchwytu walizki warto jest doczepić kartkę z oznaczeniem, co się w niej znajduje. Pierwsze dni w nowym mieszkaniu pewnie będą oznaczały mozolne rozpakowywanie wszystkich dóbr, a dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, co jest w środku bagażu.