Jak się spakować do przeprowadzki?

W życiu każdego z nas wcześniej lub później przychodzi taki moment, w którym musimy zmienić miejsce zamieszkania. Niekiedy wyjeżdżamy do innego miasta, innym razem decydujemy się na wyjazd z kraju, a jeszcze innym przeprowadzamy się na przykład w ramach jednego osiedla. Bez względu na to jaki mamy motywacje, przeprowadzka nie należy do najłatwiejszych zadań i zawsze warto się do niej dobrze przygotować. Jak się zatem spakować? Co ze sobą zabrać? Skorzystać z firmy przeprowadzkowej czy może wszystko zrobić samodzielnie?

Samemu czy z firmą

Pierwszą kwestią, którą powinniśmy rozważyć jest zastanowienie się nad tym, czy przeprowadzamy się samemu czy z profesjonalistami. Jeżeli nie mamy zbyt wielu rzeczy do zabrania, gdy nasze ubrania i drobiazgi zmieszczą się do kilku walizek, to rzeczywiście sami możemy zdecydować się na przetransportowanie takich przedmiotów. Niemniej jednak w większości przypadków zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z zabraniem ze sobą nie tylko ubrań czy książek, ale także mebli, sprzętów AGD i wielu innych akcesoriów. Wtedy z pomocą może nam przyjść firma przeprowadzkowa w Warszawie. Specjaliści mają spore doświadczenie, wiedzą co należy po kolei pakować, a przede wszystkim dysponują sporymi samochodami, w których można pomieścić cały dobytek. Jeżeli zdecydujemy się na profesjonalną firmę przeprowadzkową, oferującą pełen pakiet usług, to nie będziemy musieli się niczym przejmować. Pracownicy sami spakują, przewiozą i rozpakują nasz dobytek.

Co ze sobą zabrać

Szybka i sprawna przeprowadzka, co zabrać? Jeśli chodzi nam po głowie takie pytanie, to trzeba mieć na uwadze fakt, że przeprowadzka to poniekąd nowy rozdział w życiu. Musimy sami zdecydować o tym co ze sobą zabierzemy. Jeśli zaliczamy się do typu osób, które wszystko gromadzą i bardzo przywiązują się do przedmiotów, to przed nami nie lada wyzwanie. Jest to jednak bardzo dobry moment na zrobienie generalnych porządków, posortowanie wszystkich bibelotów i pozbycie się niektórych przedmiotów. Przeprowadzka sama wymusi na nas konieczność selekcji. Jeżeli chcemy zacząć wszystko od nowa i jeżeli nasz dom ma być urządzony zupełnie inaczej niż poprzednie miejsce zamieszkania, to spakujmy tylko ubrania, osobiste pamiątki, książki, ulubione płyty oraz niezbędne naczynia, zastawę i akcesoria AGD. Meble, wyposażenie łazienki, pościele, kołdry czy poduszki zawsze możemy kupić nowe. Jeśli jednak, w nowym domu chcemy mieć cząstkę starego miejsca zamieszkania, to przewóz mebli będzie dobrym rozwiązaniem. Specjaliści na pewno podpowiedzą nam na co zwrócić uwagę i jak zabezpieczyć łóżka, sofy, komody i szafy.

W co się spakować

Jednym z najważniejszych elementów tego procesu jest pakowanie. W co się spakować? Jak przewieźć ubrania i jak zabezpieczyć rodzinne pamiątki? W pierwszej kolejności trzeba zacząć od zabrania ubrań i przedmiotów, których na co dzień nie używamy. Jeśli na przykład przeprowadzamy się latem, to zimowe kozaki, płaszcze i kurtki spakujmy do walizek, kartonów lub mocnych worków na śmieci. Ubrania najlepiej pakować właśnie do worków i walizek.

Jeśli wiemy, że przeprowadzka sytuuje się w niedalekiej perspektywie, to nie warto gromadzić w domu za dużo zapasów żywności. Takie produkty jak mąka, cukier czy przetwory w słoikach można przecież kupić w każdej chwili. Zastawę, cenne pamiątki rodzinne, wazony i wszelkiego typu szkło należy zabezpieczyć gazetami, papierowymi ręcznikami lub folią bąbelkową, a następnie wszystkie przedmioty spakujmy do kartonów. Książki warto schować do pudeł, plastikowych pojemników lub do mocnych toreb. Kwiaty doniczkowe najlepiej transportuje się w drewnianych lub plastikowych skrzynkach. Grube ubrania, a także kołdry, pościele, poduszki i koce warto schować do worków próżniowych. Zajmują one mało miejsca, a do tego bez rozpakowywania można je umieścić na przykład na dnie szafy. Jeżeli wszystko będzie dobrze zaplanowane, to takie kwestie jak przeprowadzka nie będą stanowić żadnego problemu. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każde mieszkanie jest pojemne i jeżeli nie chcemy zatonąć w stosie kartonów, walizek i toreb, to systematycznie wszystko należy przenieść do nowego miejsca lub po kolei układać w samochodzie dostawczym.