dom

Jak krok po kroku przebiega wykończenie domu pod klucz?

Aby zamieszkać w swoim wymarzonym domu, należy go najpierw odpowiednio przygotować. Zakończenie prac remontowych wymaga dobrze zorganizowanego planu oraz znalezienia dobrych fachowców. Jak krok po kroku wykończyć dom, by móc w nim zamieszkać?

Planowanie wykończenia domu pod klucz – Poznań

Na samym początku potrzebny będzie plan, w którym trzeba określić budżet, jakim dysponujemy. Po jego określeniu łatwiej jest podejmować decyzje dotyczące wyboru poszczególnych sprzętów i urządzeń. Na tym etapie warto nawiązać współpracę z projektantem wnętrz, który zajmuje się planowaniem rozmieszczeń wszelkich instalacji i dekoracji w profesjonalny sposób. Oczywiście, można także zrobić to samodzielnie, wymaga to jednak sporo czasu.

Po znalezieniu fachowców i określeniu budżetu można rozpocząć prace nad wykończeniem domu. Wiele działań wykonuje się tylko wtedy, gdy temperatura utrzymuje się powyżej 5°C, więc pora roku ma ogromne znaczenie na starcie. Dobrze, jeśli dom jest w stanie zamkniętym jeszcze przed zimą.

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne jako etapy wykończenia domu pod klucz – Poznań

Tynki powinny być położone po wykonaniu instalacji elektrycznej i skończeniu prac hydraulicznych. Łazienki i kuchnia muszą na tym etapie już być dobrze zaplanowane, by uniknąć późniejszych błędów oraz konieczności wprowadzenia zmian.

Wykończenie domu pod klucz w Poznaniu może zostać przeprowadzone z profesjonalną pomocą specjalistów w postaci projektu i realizacji wszystkich ważnych prac instalacyjnych. Ogrzewanie także powinno być zaplanowane wcześniej. Decyzja o rodzaju musi zostać podjęta już na początkowym etapie budowy domu. Tynkowanie ścian można natomiast zacząć po wykonaniu wszystkich instalacji.

Planując wykończenie domu pod klucz w Poznaniu, najlepiej zacząć od podłogi

Podłoga to ważny element wykończenia domu pod klucz. Zaczynamy od wylewki wyrównującej podłoże, a dopiero potem kładziemy panele, płytki lub deski. Nie można zapomnieć także o gładziach, które nakłada się na tynk, by wygładzić ściany. Wybór podłogi zależy od budżetu, panele są względnie tanie, jednak ulegają szybkiemu ścieraniu. Natomiast drewniana podłoga ma dłuższą żywotność i wygląda bardzo elegancko.

Wykończenie domu pod klucz w Poznaniu – montaż wyposażenia

Po wszystkich „brudnych pracach” nadchodzi czas na najprzyjemniejszy etap wykończenia domu. Teraz można już malować ściany, wybierać płytki do łazienki oraz instalować sanitariaty. Prace należy zacząć od najcięższych, czyli na przykład montażu kominka, potem podłogi i nakładania farb.

Na wczesnym etapie należy wprowadzić ekipę do wykonania łazienki. Jeśli podłogi są już gotowe, można rozpoczynać tworzenie zabudowy kuchennej i montowanie sprzętów AGD, jak lodówka, piekarnik i zmywarka. Gdy łazienka i kuchnia są gotowe, a dom posiada schody, przyszedł czas na ich montaż. Następnie warto zamontować balustradę oraz umieścić wszystkie meble w pokojach.

Gdy kuchnia i łazienka są gotowe, a budynek posiada już wszystkie dokumenty oddania do użytkowania, można zacząć myśleć o przeprowadzce do nowego lokum. Oczywiście nie powinno się zapominać o pracach na zewnątrz, czyli odpowiednim przygotowaniu ogrodu, bramy wjazdowej i furtki. Ostatnie elementy wykończenia domu są niezwykle przyjemne dla osób, które lubią dokonywać zmian w swoich miejscach zamieszkania.